Komunikační kanál

Komunikační kanál (Comunication Channel)

Každý kdo si vytvoří ve službě PressReader účet má automaticky vytvořen i komunikační kanál. Tento kanál může obsahovat informace, které chcete o sobě zveřejnit, články, kde jste přidali komentář, obsahuje uživatele které následujete a kteří následují vás. Je na vašem rozhodnutí, co bude publikováno pro ostatní uživatele.

Channel (kanál)

Pro přístup do Channel (kanálu) je nutné aby proběhlo přihlášení. Po přihlášení klikněte na své jméno a z rozbalovacího menu vyberte My Channel (můj kanál).

Komunikační kanál

První sekce v Channel (kanál) je shrnutí toho kdo jste. Je možné přidat fotografii, a také mapu místa kde se nacházíte jako pozadí. Máte možnost si vybrat přezdívku a doplnit telefonní číslo, webovou sránku a emailovou adresu. Můžete také zahrnout linky na své sociální profily. Změňte cokoliv co chcete nastavit podle svých požadavků a klikněte na „Save“ (uložit).

Komunikační kanál

Jakýkoliv Opinions (názor) které vytvoříte nebo podpoříte se objeví níže pod touto sekcí. Můžete přidat nová Opinion (názor) nebo odstranit existující. Pokud sdílíte názory nebo je přidáváte ke komentářům získáte status Opinion leadera na specifické téma. Toto bude přidáno k vašemu profilu, aby bylo zřejmé i pro ostatní uživaelé jaká témata jsou pro vás zajímavá a k čemu se vyjadřujete.

Komunikační kanál

Každý koho následujete, a každý kdo následuje vás je uveden v kanálu. Je zde možnost nastavit si koho chcete a koho nechcete aby vás následoval.

Komunikační kanál

V pravé části obrazovky jsou nejnovější články publikované v kanálu. Tento kanál je sdílen s uživateli, kteří vás následují. Tyto komentáře se objeví v Home Feed každého uživatele, který vás následuje. Máte možnost kdykoliv upravit svůj kanál a články, které jsou v něm zveřejněny.

Komunikační kanál

V levé části obrazovky, je menu pro kanál. Nejprve je uvedena „Collections“ (sbírka) to jsou články které jsou zde uloženy pro sdílení a nebo pozdější využití (pokud je kanál privátní). Privátní kolekce má malou ikonu na konci svého názvu, tak je zřejmé že nemůže být ostatními viděna.

Komunikační kanál

Práce s My Channel (můj kanál)

V kanálu se zobrazí všechny komentáře, které vytvoříte v PressReader, ale můžete se rozhodnout že do kanálu zařadíte i články, které jste si uložily a hodnocení článků. Je možné i zařadit články ze svého blogu. Budete tak publikovat svoji tvorbu vedle článků profesionálních novinářů.

Po přihlášení, klikněte na své jméno, vyberte volbu My Chanel.

Komunikační kanál

Pak klikněte na Channel a zobrazí se vaše nastavení. Nastavení je možné si změnit. Např. je možné zvolit nastavení, aby místo vašeho jména se zde zobrazovala vaše přezdívka (Nick Name). Můžete si zde nastavit URL adresu vašeho kanálu a nastavit lokaci – mapku k vašemu profilu.Můžete si vybrat zda chcete, aby se u profilu zobrazovali linky na vaše sociální profily. Pokud si odškrtnete pole vedle svého Facebook účtu, tak se účet nezobrazí ve vašem Channelu, ale stále budte mít možnost se přihlásit přes Facebook a sdílet tam obsah. Tyto možnosti vám umožní, mít plnou kontrolu nad tím co chcete aby bylo zveřejněno.

Komunikační kanál

Zobrazte si spodní část této sekce a najdete další sadu nástrojů. Nastavení Channel vám dává možnosti, co chcete aby bylo zveřejněno. Chcete aby byly zveřejněny články které podporujete? Máte zde možnost je zviditelnit.

Komunikační kanál

New Post (Nový příspěvek)

Chcete vytvořit vlastní příspěvek a publikovat ho mezi články profesionálních novinářů?

Klikněte na vaše uživatelské jméno a z menu vyberte „New Post“ (Nový příspěvek).

Komunikační kanál

Začněte psát uveďte nadpis a pak vlastní text příspěvku.

Komunikační kanál

Přidání fotografií nebo videa.

Klikněte na tlačítko plus vede vlastního textu příspěvku, vyberte zda chcete vložit fotografii nebo video. Fotografii vkládáte jako soubor z vašeho uložení, Video jako link z YouTube.

Komunikační kanál

Po dokončení příspěvku, jednoduše klikněte na tlačítko „Post“ v pravém horním rohu obrazovky.  

Po zveřejnění najdete post v rámci vaší stránky Home Feed a přístup k příspěvku mají i ti uživatelé, kteří vás sledují (Followers). Post je také možné prezentovat v rámci Collection.

Editace příspěvků

Je možné provádět editaci příspěvku v reálném čase. Přidání, nebo smazání fotky i když je příspěvek publikován je možné.

Klikněte na tlačítko v v pravém horním rohu kostky a můžete začít editovat.

Komunikační kanál

Zvolte možnost „edit“ editovat

Komunikační kanál

Klikněte na tlačítko „Post“ pro uložení vašich změn.

Importování obsahu

V rámci nastavení My Channel, volba Publishing Settings část Import Content umožní automatické vkládání příspěvků a článků do vašeho kanálu pomocí RSS, publikovaných článků a kolekcí z jiných kanálů. Je možné zde nastavit.

Komunikační kanál

Exportování obsahu

Vámi publikovaný obsah je možné sdílet v rámci Facebooku a Twitteru. V rámci nastavení My Channel, volba Publishing Settings část Export Content máte možnost ke čtení svých příspěvků (Post) a komentářů (comments) pozvat své kamarády a známé.

Komunikační kanál

Blocking (blokování)

V rámci nastavení My Channel, volba Publishing Settings část Blocking, máte možnost zablokovat přístup ke svému obsahu vybraným uživatelům služby.

Komunikační kanál